top of page

Reklama

Wyjątkowy prezent dla dyrektor szkoły w Golinie

Tuż po feriach zimowych dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Ewa Kutnik otrzymała drogą pocztową bardzo interesującą publikację pt. „Miałem trochę szczęścia w życiu. Wspomnienia dziewięćdziesięcioletniego chirurga”.


Powyższa książka to autobiografia prof. dr. n. med. płk. w st. spocz. Telesfora Piecucha

- syna powojennego organizatora i kierownika golińskiej placówki Władysława Piecucha.


Ta sporej objętości praca opisuje życie jej autora. Dzięki niej poznajemy jego losy od czasów przedwojennych, poprzez zawieruchę wojenną i powojenną, aż do roku 2022. Czerpiąc

z przebogatej skarbnicy pamięci autora, publikacja ta stanowi kopalnię wspomnień

z czasów jego dzieciństwa, okresu dorosłości, życia zawodowego i naukowego. Jest również doskonałym dokumentem obrazującym rozwój medycyny od lat powojennych

do współczesności.


W tym miejscu warto zauważyć, że strona tytułowa przesłanej autobiografii wzbogacona została o bardzo wymowną dedykacją nadawcy przesyłki takiej oto treści:


Szanowni Państwo,


przekazuję tę książkę w imieniu jej Autora, mojego Ojca, jako przyczynek do historii szkoły

w Golinie, której wieloletnim kierownikiem był Władysław Piecuch, a także historii całego regionu.


Katarzyna Tyszkowska (z d. Piecuch)


Cieszy fakt, że przedstawicielka rodziny dawnego kierownika tak wnikliwie interesuje się historią swojej rodziny, której przedstawiciele pozostawili potomnym żywy pomnik swoich dokonań.


My jako spadkobiercy organizatora powojennej szkoły, długoletniego kierownika Władysława Piecucha, serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Tyszkowskiej za przesłany prezent, który znajdzie zaszczytne miejsce pośród bogatego księgozbioru naszej biblioteki. Jednocześnie zachęcamy do przeczytania wspomnianej autobiografii w wersji tradycyjnej lub drogą internetową.


Przemysław Ciesielski


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page