top of page

Reklama

Wyjątkowy koncert w słupeckiej farze

Poznańskie Słowiki Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej wystąpił w niedzielne popołudnie w kościele pw. św. Wawrzyńca w Słupcy (14.04).


Koncert odbył się z inicjatywy starosty Jacka Bartkowiaka i proboszcza parafii - ks. Tamasza Rysia przy współpracy z przedszkolem nr 1 w Słupcy. - Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej kończy w tym roku 85 lat. Został założony przez dziewiętnastoletniego Stefana Stuligrosza jesienią 1939 roku. Prof. Stuligrosz prowadził „Poznańskie Słowiki” przez 72 lata, aż do swojej śmierci w 2012 roku. Obecnie zespół prowadzi Maciej Wieloch, wieloletni asystent i artystyczny wychowanek profesora Stuligrosza, który z chórem związany jest od 1965 roku.


Podczas wczorajszego koncertu „Poznańskie Słowiki” zaprezentowały repertuar sakralny, a wśród utworów znalazły się m.in. kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta „Sancta Maria” oraz Johanna Sebastiana Bacha „Jesus bleibet meine Freunde” z kantaty 147. Występ zwieńczyła jedna z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji - „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Haendla.


Część utworów wykonana została z towarzyszeniem organów, na których zagrał Marcin Gałęski, dyrygent, pianista i organista, wykładowca poznańskiej Akademii Muzycznej - przekazało Starostwo Powiatowe w Słupcy.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page