top of page

Reklama

Wszystko co dobre szybko się kończy. Podsumowanie ferii zimowych z biblioteką

Warsztaty slime, Lego, eksperymenty, zajęcia plastyczne czy animacyjno-ruchowe to tylko niektóre aktywności, w których uczestniczyły dzieci podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie w hali widowiskowo-sportowej w Golinie.


Dzięki firmie Bricks 4 Kidz z Konina uczestnicy zajęć mogli m.in. poeksperymentować w ramach warsztatów slime, z magią oraz przenieść się w świat bohaterów kultowych gier komputerowych (oczywiście za sprawą Pokemonów, Minionków oraz Mario i Luigiego z Super Mario zbudowanych z Lego).


Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia animacyjno-ruchowe oraz plastyczne, podczas których dzieci mogły wykazać się zdolnościami manualnymi, fantastyczną pomysłowością i kreatywnością. O to zadbały bibliotekarki: Anna Nawrocka

i Katarzyna Kolska.


Nie zabrakło również zajęć sportowych, które rozwijają wszystkie cechy motoryki: siłę, szybkość, zręczność, wytrzymałość i umiejętności ruchowe. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem animatorów sportu: Piotra Kusiołka i Marcina Kamińskiego.


Uczestnicy zapoznali się także z podstawami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz przeprowadził ratownik medyczny i druh Bartosz Kanafa z OSP w Golinie. Każde z dzieci mogło osobiście przećwiczyć na fantomie podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zapoznać się tajnikami pozycji bocznej ustalonej.


Mamy nadzieję, że dzięki staraniom bibliotekarek i animatorów sportu, uczestnicy zajęć w czasie ferii zimowych przeżyli mnóstwo zabawnych chwil, wynieśli dużo ciekawych pomysłów i nowych umiejętności oraz, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas – wesoło, inspirująco i kulturalnie.


Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie we wszystkie proponowane zajęcia, a rodzicom uczestników za zaufanie.


Anna Nawrocka


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page