top of page

Reklama

Wokaliza wygrywa Powiatowy Przegląd Chórów w muzyce rozrywkowej

Pierwszą edycję Powiatowego Przeglądu Chórów w muzyce rozgrywkowej wygrali jego gospodarze - zespół Wokaliza z Goliny.


W minioną sobotę (25 listopada) hala-widowiskowo-sportowa w Golinie gościła formacje muzyczne z całego powiatu konińskiego. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie „Razem dla Goliny”, dzięki dofinansowaniu środków z powiatu w ramach zadania z zakresu kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego.


- Pragniemy pielęgnować muzykę, promować chóry z powiatu konińskiego, prezentować dorobek muzyczny oraz zachęcać widzów – słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w zespołach – mówiła Żanetta Matlewska, prezeska stowarzyszenia. - Zainicjowana przestrzeń, ma służyć temu aby uczestnicy mieli okazje ze sobą współpracować, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od ich wieku pomogą aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności - dodała.


Na scenie swoje talenty zaprezentowali: Dębowiacy z Sompolna, Jutrzenka z Konina, Grodziecki Chór Męski, Dominium ze Rzgowa, Chór UTW Rychwał, Wesoła Gromada z Kleczewa, Adoremus z Kazimierza Biskupiego i Wokaliza z Goliny. Występy oceniało jury w składzie: Ryszar Jarosław Piotrowski, dr hab. sztuk muzycznych, profesor nadzwyczajny Wydziału Edukacji Muzycznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Mirosław Grzanka, kierownik artystyczny zespołu Ad Libitum i Krystian Weber, instruktor ds. muzyki i folkloru w CKiS w Koninie.


Tuż przed ogłoszeniem wyników, wszystkie zespoły ruszyły do wspólnej integracji z muzyką i tańcem w tle. Później przyszedł czas na ogłoszenie wyników, którego dokonał dr hab. Ryszard Piotrowski. Zwycięzcą pierwszego Powiatowego Przeglądu Chórów w muzyce rozgrywkowej została formacja Wokaliza. Drugie miejsce przypadło Jutrzence z Konina. Trzecie miejsca zajął chór Dominium ze Rzgowa.


Zespoły otrzymały puchary i vouchery o wartości 500 zł. Pozostałym grupom muzycznym wręczono wyróżnienia w postaci statuetek. Nagrody przekazał przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego - Ryszard Nawrocki przy udziale członków jury. Organizatorzy wyrazili nadzieję, że Przegląd Chórów stanie się imprezą cykliczną.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Golinie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page