top of page

Reklama

Wojciech Henke rozstaje się z Polaninem. ,,Sezon kończymy z ogromnym niedosytem"

Wraz z końcem czerwca swoją pracę na stanowisku trenera Polanina Strzałkowo zakończy Wojciech Henke.


- Chcielibyśmy serdecznie podziękować trenerowi za wspólną pracę i trud jak włożył w budowanie zespołu. Mamy nadzieję, że nasze piłkarskie drogi jeszcze kiedyś się skrzyżują.

Trenerze dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej pracy - przekazał klub ze Strzałkowa.


Przypomnijmy, że Polanin sezon zakończył na 9. miejscu w V lidze z dorobkiem 41 punktów. - Sezon kończymy z ogromnym niedosytem. Przed startem rundy wiosennej liczyłem, że osiągniemy zdecydowanie więcej a na swoim koncie zgromadzimy przynajmniej 50 pkt. W przerwie zimowej nasi rywale także nie próżnowali solidnie się wzmacniając. Liga stała się bardzo wyrównana, zespoły z czołówki musiały liczyć się z tymi, którzy zamykali tabele.


Początek rundy był przeciętny w naszym wykonaniu. Mieliśmy problem ze zdobywaniem bramek, a na dodatek przytrafiły nam się mecze, w których sporo ich traciliśmy. Z czasem wróciliśmy na właściwe tory, zwyciężyliśmy w ważnych meczach i nie musieliśmy obawiać się o utrzymanie w lidze.


W mojej ocenie, mimo tego, że liga była silna i wyrównana, stać nas na dużo więcej. Mamy spory potencjał, wiele indywidualności, ale wszystko musi zostać podparte solidna praca na treningach, co nie zawsze było możliwe ze względu na obowiązki zawodowe zawodników.

Mam nadzieję, ze ta kadra jaka obecnie dysponuje Polanin utrzyma się na kolejny sezon i zaprezentuje pełnie swoich możliwości.


To zadanie będzie należało już do nowego trenera ponieważ, przede wszystkim ze względu na obowiązki zawodowe, podjąłem decyzję, że ta runda będzie moja ostatnia w Polaninie. Nie była to łatwa decyzja, potrzebowałem na to kilku tygodni, ale uważam, ze zmiana trenera może także wnieść nieco świeżości do poczynań zespołu.


W Polaninie spędziłem 3,5 roku, przeszliśmy wspólnie drogę od walki o awans do piątej ligi poprzez walkę o utrzymanie do stabilizacji jaka teraz udało się osiągnąć. Już teraz wiem, że w sierpniu będzie mi bardzo brakować ligowych emocji i relacji jakie budowaliśmy w Polaninie.


Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, działaczom, kibicom oraz pozostałym osobom związanym z Polaninem za współpracę i wsparcie w trakcie mojej pracy w klubie - przekazał trener Wojciech Henke.

Zdjęcie z archiwum

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page