top of page

Reklama

Wieniec sołectwa Lubiecz wyróżniony. Powiatowe święto plonów w Wilczynie

To nie był łatwy rok dla rolników w naszym kraju. Susza, ulewy w trakcie żniw, niskie ceny w skupach, to tylko niektóre problemy z jakimi musieli i cały czas muszą się mierzyć pracujący na roli. Dlatego tym bardziej należała im się wdzięczność za ich trud na tegorocznych Powiatowo-Gminno-Parafialnych Dożynkach w Wilczynie.


Święto plonów rozpoczęło się od mszy świętej. Następnie korowód dożynkowy udał się na miejscowe boisko, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Nie obyło się bez tradycyjnych obrzędów dożynkowych. Obtańczono wieniec. Starostowie dożynek na ręce gospodarzy złożyli chleb, który został pokrojony i podzielony wśród gości i przybyłych mieszkańców.


Impreza była doskonałą okazją do uhonorowania osób, które oddały się pracy na roli lub przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Wręczono honorowe odznaki ,,,,Zasłużony dla Rolnictwa" przyznawane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rozstrzygnięto konkurs „Powiatowy Rolnik Roku”. Podczas dożynek nie zabrakło również konkursu na najpiękniejszy wieniec. Ten stworzony przez społeczność sołectwa Lubiecz otrzymał wyróżnienie. Najlepsze okazało się dzieło pań z KGW Józefowo z gminy Kleczew.


Po części oficjalnej na scenie wystąpiła Kramska Kapela Podwórkowa. Dożynki uświetnił występ Don Vasyla & Cygańskich Gwiazd. Wszystko zakończyło się wspólną zabawą taneczną.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page