top of page

Reklama

Wiemy kto może objąć najważniejsze funkcje w powiecie

Marek Dąbrowski jest kandydatem Trzeciej Drogi na stanowisko Starosty Powiatu Słupeckiego. Piotr Kowalski - zaproponowany przez Razem dla Powiatu - miałby być wicestarostą.


Dzisiaj rano informowaliśmy na naszym portalu, że Trzecia Droga stworzyła koalicję z komitetem Razem dla Powiatu. Koalicjanci prowadzili już rozmowy na temat tego, kto obejmie najważniejsze funkcje w naszym powiecie.


Według naszych źródeł kandydatem Trzeciej Drogi na stanowisko starosty jest Marek Dąbrowski. W tegorocznych wyborach samorządowych ubiegał się o mandat radnego powiatowego. Uzyskał ponad 200 głosów. Do rady jednak się nie dostał. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest doktorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu.


Razem dla Powiatu na wicestarostę zaproponowało Piotra Kowalskiego. On również ubiegał się o mandat powiatowego radnego. Zdobył blisko 300 głosów. Mimo to do Rady Powiatu Słupeckiego się nie dostał. Obecnie jest dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce.


Nowym Przewodniczącym Rady Powiatu Słupeckiego miałby być dotychczasowy wicestarosta - Czesław Dykszak. Na to stanowisko zaproponowało go Razem dla Powiatu. Z kolei jego zastępcą ma być Dawid Hierowski, który startował z listy Trzeciej Drogi. - Oczywiście stosowne decyzje w tej sprawie podejmą radni na sesji Rady Powiatu Słupeckiego - tak zostaliśmy poinformowani.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Comments


bottom of page