top of page

Reklama

Więcej policjantów na drogach i ulicach w okresie Świąt Wielkanocnych

Słupecka policja informuje, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się znacznie większej liczb policjantów na drogach i ulicach, aby zadbać o bezpieczeństwo w okresie Świąt Wielkanocnych.


- Okres Świąt Wielkanocnych oraz dni je poprzedzające są czasem zwiększonego ruchu osób i pojazdów. Pośpiech i brak ostrożności uczestników ruchu drogowego mogą skutkować kolizjami i wypadkami. Czas ten sprzyja niestety aktywności przestępczej, przede wszystkim skierowanej przeciwko mieniu tj. kradzieżom, włamaniom w miejscu zamieszkania, w obiektach handlowych, środkach komunikacji publicznej. To również zagrożenia wybrykami chuligańskimi związane z nadużywaniem tradycji ,,śmigusa dyngusa" lub nadużywania alkoholu. Zachowajmy ostrożność, umiar i rozsądek, tak przed świętami, jak i w czasie świąt!


W okresie świątecznym dochodzi do dużej migracji ludności – odbywają się spotkania w gronie rodzinnym oraz uroczystości kościelne. Ponadto przedświąteczny czas to również bardzo intensywna działalność handlowa. Jak pokazuje praktyka policyjna, jest to okres, który może charakteryzować się wzrostem liczby popełnianych przestępstw i wykroczeń. Dotyczy to zwłaszcza niektórych kategorii przestępstw takich jak: przestępczość okołosamochodowa, kradzieże kieszonkowe i kradzieże z włamaniem. Dlatego też wielkopolska policja w tych dniach podejmuje wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie przestępstw popełnianych w miejscach działalności handlowej, w rejonach placówek bankowych, na dworcach i w środkach masowej komunikacji. Pamiętajmy jednak, iż nasza osobista przezorność jest najlepszą skuteczną metodą zabezpieczenia. Parkując pojazdy podczas zakupów przedświątecznych nie zostawiajmy w nich wartościowych przedmiotów na widoku. W tym względzie nadal pozostaje aktualne powiedzenie, że okazja czyni złodzieja.


W najbliższych dniach możemy spodziewać się znacznie większej liczby patroli policjantów umundurowanych jak i służby kryminalnej. Policjanci stanowczo będą również reagować na wybryki chuligańskie popełniane przez młodzież, a związane z tradycją tzw. lanego poniedziałku, na przykład w rodzaju wlewania wody do środków komunikacji publicznej. Na osoby rażąco naruszające przyjęte zwyczajowo normy zachowań policjanci będą na miejscu nakładać grzywny w drodze mandatu karnego lub kierować wnioski o ukaranie do sądu.


Nasilone będą również kontrole pojazdów szczególnie w miejscach uznanych za niebezpieczne w ruchu drogowym, pod kątem trzeźwości kierujących, sprawdzenia przewożonych osób i ładunków. Wzmożony będzie również nadzór nad prawidłowością postępowania pieszych użytkowników dróg poprzez wyznaczenie dodatkowych patroli i posterunków. Wielkopolska policja apeluje do społeczeństwa aby zabezpieczali swoje mienie. Wyjeżdżając na Święta poinformujmy o tym sąsiadów, prosząc o zainteresowanie się naszym mieszkaniem lub domem - informuje KPP w Słupcy.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page