top of page

Reklama

„Wesołe Wakacje z Zimą 2024”

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR” z siedzibą w Słupcy zrealizowało w okresie ferii zimowych projekt pt. „Wesołe Wakacje z Zimą 2024” dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.


W projekcie wzięło udział 31 dzieci z terenu całego powiatu słupeckiego, które uczestniczyły w edukacyjnym wyjeździe w rejon Warszawy i Łodzi obfitujący w liczne atrakcje edukacyjne i turystyczne. Wyjazd miał za zadanie realizację programu profilaktycznego połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży z grup ryzyka.


Podczas zimowego wyjazdu młodzi uczestnicy przebywali pod opieką wychowawców, których wspierał kierownik wypoczynku oraz socjoterapeuta. Osoby miały zapewniony nocleg, wyżywienie, transport, opiekę przewodnika oraz bilety wstępu. Podczas pobytu uczestnicy zwiedzali Łódź, gdzie nie zabrakło pobytu w Centrum Handlowym Manufaktura, udziału w seansie filmowym czy też lekcji edukacyjnej w Muzeum Kinematografii.


Warszawa zapewniła nam również wiele atrakcji, uczestnicy odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowe, Stadion Narodowy, przebywaliśmy na terenie Lotniska Okęcie, mieliśmy okazję przemieszczać się Metrem i Szybką Kolejką Miejską. Ciekawostką był również spacer edukacyjny z przewodnikiem po historycznej części Warszawy, odwiedziliśmy Zamek Królewski, Stary Rynek.


W całość projektu wkomponowane były zajęcia ze socjoterapeutą, odbywały się spotkania świetlicowe oraz obowiązkowym punktem było zorganizowanie wspólnej dyskoteki.


Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, instytucji i firm prywatnych, które wsparły nasz wspólny projekt, dzięki któremu mogliśmy sprawić uśmiech na twarzy ich uczestników. Podziękowanie kierujemy także za wsparcie merytoryczne w przygotowaniu projektu dla posła Michała Pyrzyka.


Marcin Pietrzykowski


Comments


bottom of page