top of page

Reklama

Wakacyjna wycieczka do Zielonej Góry z biblioteką

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym zorganizowała wycieczkę do Zielonej Góry (29.06).


- Zielona Góra, słynąca z winnic, festiwali winnych i malowniczych krajobrazów, jest jednym z najbardziej urokliwych miast na zachodzie Polski. Zielona Góra jest nazywana „miastem wina” dzięki swej długotrwałej tradycji winiarstwa. Tutaj, co roku odbywa się festiwal winny, który przyciąga tysiące turystów z całego świata. Zielona Góra to miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a naturalne piękno idzie w parze z kulturą miejską.


29 czerwca odbyła się wycieczka do tego urokliwego miasta, której organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Słupca. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Lubuskiego Centrum Winiarstwa. To wyjątkowe miejsce pozwoliło nam zagłębić się w historię i tradycję winiarstwa regionu. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, podążając szlakiem Bachusików. Uczestnicy wycieczki, mieli okazję zwiedzić gotycki ratusz, który jest jednym z najważniejszych zabytków miasta. Tuż obok znajduje się Fontanna Bachusa, patrona miasta i symbolu jego winiarskiej tradycji. Spacerując po urokliwych staromiejskich uliczkach, zobaczyli też Katedrę Świętej Jadwigi, najstarszy kościół w mieście.


Kolejnym punktem programu była wizyta w Palmiarni Zielonogórskiej, pełnej egzotycznych roślin. To właśnie tu rośnie najwyższa palma w Polsce. Ze szczytu budynku roztacza się również jeden z najpiękniejszych widoków na Zieloną Górę. Spacerując pośród bujnej roślinności, uczestnicy mogli poczuć się jak w tropikalnym lesie. Całość dopełniała kawiarnia, w której mogliśmy się zrelaksować i podziwiać wspaniałe widoki.


Wycieczka do Zielonej Góry była pełna niezapomnianych wrażeń i dostarczyła nam wielu ciekawych informacji o historii i kulturze regionu. Każde z odwiedzonych przez nas miejsc miało swój unikalny urok i charakter, co sprawiło że nasz wyjazd był naprawdę wyjątkowy - poinformowała biblioteka.

Zdjęcia: Biblioteka Publiczna Gminy Słupca

Comentarios


bottom of page