top of page

Reklama

W Węglewie Kolonii królowała sztuka

Plener malarsko-rzeźbiarski, zajęcia dla dzieci oraz koncert - to wszystko odbyło się w ramach wydarzenie zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne ,,Tradycja" w Węglewie Kolonii.


Jedną z atrakcji wydarzenia był plener malarsko-rzeźbiarski, podczas którego artyści z regionu mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i pasję. Przestrzeń Węglewa Kolonii zamieniła się w galerię pod gołym niebem, gdzie powstawały wyjątkowe dzieła inspirowane lokalnym krajobrazem i kulturą. Uczestnicy pleneru mieli możliwość obserwowania artystów przy pracy, co stanowiło nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników sztuki.


W ramach wydarzenia odbyły się również zajęcia artystyczne dla dzieci. Młodzi uczestnicy, pod czujnym okiem Stanisławy Jasiczek, tworzyli swoje małe dzieła sztuki, co było nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i wyobraźni. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o ich sukcesie.


Kulminacyjnym punktem programu był koncert Leonarda Luthra, któremu towarzyszyli Paweł Tomaszewski i Piotr Szczepańczyk. Muzyczne widowisko przyciągnęło licznych słuchaczy, którzy mogli delektować się dźwiękami w wykonaniu utalentowanych artystów. Magicznej atmosferze towarzyszyły tańce, a koncert zakończył się gromkimi brawami.


Już teraz organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec artystycznych inicjatyw w regionie. Plany na kolejne wydarzenia są ambitne, a Stowarzyszenie Kulturalne „Tradycja” ma nadzieję, że podobne imprezy będą odbywać się regularnie, przyciągając coraz większą liczbę uczestników.

Zdjęcia: Jacek Podgórski i Hubert Graczyk

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page