top of page

REKLAMA

W Trąbczynie już świętowali Boże Narodzenie

Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie obchodziła Wigilię (22.12). Tego dnia uczniowie w swoich salach przygotowali świąteczne stoły z najróżniejszymi smakołykami. Złożyli sobie życzenia i w radosnej atmosferze świętowali ten wyjątkowy czas.


Bardzo ważnym punktem dnia były jasełka przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne „Gwiazdy”. Szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.


Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuli magię zbliżających się świąt. Szkolne jasełka uświetnił także występ dziewcząt z koła tanecznego. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.


Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły - Mirosława Pirucka-Parus, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.


Michał Rek


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page