top of page

Reklama

W Strzałkowie padł rekord

Ponad 57 tys. zł udało się zebrać strzałkowskiemu sztabowi WOŚP.


Tym samym jest to rekord tego sztabu. 32. finał WOŚP w Strzałkowie rozpoczął się już w sobotę od akcji krwiodastwa. Spośród 40 zgłoszonych krew oddały 32 osoby, co pozwoliło uzyskać ponad 14 litrów bezcennego daru. Tego samego dnia do Strzałkowa po raz kolejny dotarli uczestnicy Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, którzy biegnąc z Gniezna do Warszawy prowadzili zbiórkę na rzecz Orkiestry.


W niedzielę od samego rana ulice zapełniły się wolontariuszami z puszkami. Po południu w sali GOKiS odbył się wielki finał akcji. Nie zabrakło barwnych występów artystycznych oraz licytacji. Najlepszy wynik osiągnął tort przekazany przez Gminną Spółdzielnię „SCh” w Strzałkowie. Został wylicytowany za 3 tys. zł. Zgodnie z tradycją wypiek został rozkrojony i rozdany uczestnikom imprezy.


Całkowity dochód strzałkowskiego sztabu wyniósł 57 497,85 zł. Suma ta składała się między innymi z kwot zebranych podczas licytacji internetowych i stacjonarnych (32 717,08 zł), hojnej darowizny Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie (10 000 zł) oraz ze zbiórki pieniędzy w puszkach, prowadzonej przez wolontariuszy.

Zdjęcia: GOKiS Strzałkowo

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page