top of page

Reklama

W Powidzu przygotowują się do sezonu letniego

W sali narad Urzędu Gminy Powidz odbyło się spotkanie robocze poświęcone przygotowaniu do nadchodzącego sezonu letniego (14.04).


W zebraniu wzięli udział powidzcy samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele policji, żandarmerii wojskowej, straży pożarnej, WOPRu, 3. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu oraz Powidzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Poruszono zagadnienia wymagające szczególnej uwagi i nadzoru w ramach bezpieczeństwa w ruchu – organizacji ruchu drogowego i utrudnień spowodowanych robotami na drodze powiatowej 3040P w kierunku Smolnik, jak również dalej postępujących prac związanych z rewitalizacją powidzkiego rynku. Podkreślono iż zgodnie z umową te prace powinny zakończyć się do końca maja br. Omówiono lokalizację miejsc parkingowych.


Planowane są działania włączające do użytku alternatywną drogę dojazdową (uzyskaną przez gminę od KOWR), od strony Polanowa, co ułatwi podejmowanie interwencji straży pożarnej z wykorzystaniem średnich samochodów bojowych.


Zwrócono również uwagę na występujące miejscowo błędne oznakowanie, które może dezorientować podróżujących. Znaki mają zostać sprawdzone i zdemontowane w wypadku, gdyby rzeczywiście wprowadzało w błąd.


Zaproponowano także wprowadzenie odcinkowo, na drodze prowadzącej w kierunku tzw. plaży wojskowej, drogi jednokierunkowej w celu dopuszczenia bezkolizyjnego utworzenia, jednostronnie, miejsc parkingowych równolegle do skraju jezdni. - Pomysł motywowano tym iż bez regulacji, pojazdy parkowane są po obu stronach jezdni. Wówczas, ruch pojazdów w obu kierunkach staje się trudny, a odcinek doprowadzający do terenu plaży – sparaliżowany, przez co, podobnie jak na Dzikiej Plaży, podjęcie interwencji strażackich byłoby trudne i znacznie wydłużyłby się czas dojazdu do miejsca zdarzenia. Ponadto przeprowadzona będzie wizja z udziałem przedstawicieli PZD pod kątem dopuszczenia parkowania wzdłuż drogi powiatowej 3040P w Przybrodzinie z uwagi na brak miejsc parkingowych w sołectwie - wyjaśnia Urząd Gminy w Powidzu.


Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie pilnowało bezpieczeństwa nad kąpieliskiem od końca maja (weekendowo) do połowy września. Patrole będą odbywały się w ścisłej współpracy z policją i strażą pożarną. Akwen będzie patrolowany przez „wodniaków” z gminy Powidz i Ostrowite.


Komendant Żandarmerii Wojskowej w Powidzu kpt. Andrzej Radziszewski przekazał informacje na temat prewencyjnych działań realizowanych przez żandarmerię wojskową przy współpracy z Military Police. Komendant podkreślił konieczność sprawnego reagowania na incydenty z udziałem żołnierzy, które świadkowie mogą zgłaszać pod całodobowym numerem kontaktowym ŻW – 261 544 216 lub na 112.


- Coroczne spotkania z przedstawicielami służb i innych jednostek pomagają podjąć optymalne i celne działania na rzecz budowy bezpieczeństwa mieszkańców i osób odwiedzających naszą gminę w czasie sezonu letniego, i nie tylko. Współpraca w tym zakresie jest wyjątkowo istotna, dlatego dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za nieustające zaangażowanie, dobre sugestie i pomoc - poinformował powidzki urząd.

Zdjęcia: UG Powidz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page