top of page

Reklama

W majówkę cztery zdarzenia drogowe i dwaj zatrzymani pijani kierowcy

Nie obyło się bez interwencji słupeckiej drogówki w długi majowy weekend.


W piątek (3 maja) policja otrzymała zgłoszenie o dwóch zdarzenich z udziałem motocyklistów. W Powidzu na ul. Witkowskiej, jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, co doprowadziło do wywrócenia jednośladu, a następnie motocykl uderzył w samochód jadący z przeciwka.


Z kolei w Hucie Łukomskiej w gminie Zagórów kierująca motocyklem kobieta chcąc uniknąć zderzenia z psem, straciła panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do wywrócenia jednośladu.


Następnego dnia (04.05) mundurowi w Myszakówku (gmina Zagórów) zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego motorowerem. Badanie wykazało ok. 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dzień później w Salomonowie (gmina Ostrowite) zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Prowadzący Forda Focusa mężczyzna miał ok. 1 promila alkoholu w organizmie. Kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy, odpowiedzą za popełnienie przestępstwa.


Na koniec majówki doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Słupcy na ul. Warszawskiej ok. godz. 15.30 zderzyły dwa samochody marki VW i BMW. Jak relacjonują policjanci, kierująca VW nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego ją BMW i uderzyła w tył pojazdu. Jedna osoba została przewieziona do szpitala celem udzielenia pomocy i ustalenia obrażeń.


Kilka godzin później w Łężcu (gmina Strzałkowo) na drodze krajowej nr 92 doszło do kolizji trzech pojazdów. W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego z przodu kierujący osobowym Volvo najechał na tył VW Golfa, a ten uderzył w Nissana. Sprawca został ukarany mandatem karnym, nie było osób poszkodowanych. Ruch po drodze odbywał się wahadłowo.

Zdjęcie z archiwum

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page