top of page

Reklama

W Kowalewie Opactwie uczcili Święto Niepodległości

Jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie uczciła Święto Niepodległości.


- W tym roku uroczysty apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VI, którzy zaprezentowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.


Na koniec uroczystości wystąpiła Maja Nowakowska z klasy V opowiadając historię swojej prapraprababci, która pomagała żydowskiej rodzinie. Prezentacja Mai to praca konkursowa „Historia mojej rodziny w opowieściach najbliższych”, której celem było zebranie i opracowanie informacji o członkach rodziny będących świadkami i uczestnikami walk o naszą niepodległość. Za wykonanie pracy konkursowej, Maja została nagrodzona przez Wójt Gminy Słupcy Grażynę Kazuś - poinformowała szkoła w Kowalewie Opactwie.

Zdjęcia: SP Kowalewo Opactwo

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page