top of page

Reklama

Włamania w słupeckich mieszkaniach. Policja apeluje

Słupeccy policjanci ustalają sprawców i badają okoliczności kradzieży z włamaniami do mieszkań w blokach na terenie Słupcy.


Po długim sierpniowym weekendzie do Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wpłynęły dwa zgłoszenia o włamaniach do mieszkań na os. Niepodległości w Słupcy. Złodzieje wybrali mieszkania na parterze i pierwszym piętrze. Sprawcy weszli pokonując drzwi lub okna balkonowe.


Po splądrowaniu mieszkań ukradli biżuterię i pieniądze. Wykorzystali czas, kiedy właściciele byli na wyjeździe. Dużo wskazuje na to, że do przestępstw dochodziło w trakcie dnia.


Słupecka policja ma kilka wskazówek jak chronić się przed tego typu przestępstwami. Należy m.in. zainwestować w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. - Pamiętajmy, złodziej typując miejsce włamania, wybierze to z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania - apelują.


Za każdym razem, gdy wychodzimy z domu należy sprawdzić, czy drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) są zamknięte. Należy włączyć alarm, jeżeli jest zamontowany. Planując urlop powinniśmy rozważyć wpłacenie do banku gotówki, którą mamy w mieszkaniu.


W dobie mediów społecznościowych powinniśmy z uwagą podchodzić do tego co publikujemy. Facebook, Instagram itd. może być źródłem informacji dla złodzieja. - Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy w nich dopiero po powrocie, aby uniknąć przykrych niespodzianek - wyjaśniają funkcjonariusze.


Kluczy nie powinniśmy chować w standardowych miejscach, takich jak wycieraczka, czy doniczka. Wyjeżdżając na urlop należy poproś rodzinę lub sąsiadów o czujność i zwrócenie uwagi na mieszkanie, aby np. odwiedzali dom/mieszkanie w czasie naszego wyjazdu, zapalali wieczorem światła, zabierali pocztę, czy ulotki itp.


- Zwracajmy uwagę na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu - na podwórzu czy ulicy; złodzieje zanim kogoś okradną długo go obserwują, robią rozeznanie gdzie i jak długo pracujemy, czy wyjeżdżamy, wiedzą też o naszych stałych nawykach. Zainteresujmy się nimi - zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, abyś zachował w pamięci ich twarze, sylwetki i ubiór


Niezależnie od tego, czy jesteś ofiarą, czy świadkiem przestępstwa, jak najszybciej staraj się zawiadomić policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania policji. Dzwoniąc na policję, masz prawo zachować anonimowość - dodają,

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page