top of page

Reklama

Ulepili bałwany bez użycia śniegu

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas duchowych przeżyć, ale i prezentów, tak przez nas wszystkich wyczekiwanych. Można je bowiem przygotować na wiele różnych sposobów.


W „mikołajkowym” tygodniu od 7 do 9 grudnia 2022 r. w miejscowym domu kultury odbyły się tematyczne warsztaty artystyczne. Wzięli w nich udział uczniowie z kl. V a, VI b i VIII a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem ze swoim polonistą – Przemysławem Ciesielskim oraz nauczycielami wspierającymi Lilianą Czajkowską i Agnieszką Pakułą.


W czasie ich trwania, poznali technikę wykonania zimowego bałwanka z… bawełnianych skarpetek i garści kaszy lub ryżu. Z tajnikami przygotowania tej zimowej zabawki zapoznali ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik oraz Arkadiusz Maślak. Dopełnieniem zajęć była pogadanka na temat właściwego sposobu opisu bałwanka.


Podczas wspomnianych zajęć, młodsi i starsi uczniowie wykonali bardzo oryginalne w swojej formie przestrzenne postaci, które śmiało mogą być wspaniałymi prezentami pod choinkę.


Przemysław Ciesielski


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page