top of page

Reklama

Uczniowie z Zagórowa na praktykach w Grecji

24 uczniów kierunku technik organizacji turystyki z ZSOiZ w Zagórowie odbywa praktyki w Grecji.


- Na miesięczne praktyki zawodowe do Nea Mesangala w Grecji poleciała grupa uczniów z Technikum Organizacji Turystyki. Komisja rekrutacyjna wybrała 24 osoby. Młodzież musiała napisać list motywacyjny, CV oraz rozwiązać testy z języka angielskiego i krajoznawstwa. Brana była również pod uwagę sytuacja materialna wychowanka.


Z przyznanych środków unijnych opłacone zostaną: zakwaterowanie, wyżywienie, przelot samolotem, ubezpieczenie, kursy doszkalające, praktyki zawodowe i wycieczki krajoznawcze. Uczniowie otrzymają również „kieszonkowe”. Wychowankom towarzyszy 2 opiekunów- wicedyrektor – p. Wioletta Woźna i nauczyciel wychowania fizycznego p. Jacek Przydryga. Nad prawidłową realizacją praktyk czuwa p. Sylwia Roszak- koordynator projektu.


Głównym celem praktyki zagranicznej jest wyrobienie w uczestnikach projektu umiejętności adoptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich oraz doskonalenie umiejętności zawodowych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami w sektorze usług turystycznych - poinformowała Sylwiak Roszak z ZSOiZ w Zagórowie.

Zdj.: szkoła

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page