top of page

Reklama

Uczniowie z Koszut poznawali kulturę krajów anglojęzycznych

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach na lekcjach języka angielskiego poznawali kulturę anglosaską.


- 31 października przypada Halloween, to doskonała okazja, aby przeprowadzić nietypowe zajęcia językowe. W ostatnim tygodniu tego miesiąca w naszej szkole na lekcjach angielskiego, prowadzonych przez p. A. Filipec oraz p. J. Wiśną, uczniowie poznają kulturę anglosaską, uczą się słówek i wyrażeń związanych z Halloween.


Oczywiście nie może obyć się bez masek czy kostiumów, które dzieci wykonują i zakładają w tych dniach na zajęciach. Podczas lekcji najmłodsi również oglądają filmiki, tańczą i śpiewają angielskie piosenki utrwalając poznane słownictwo. Jak mówi obyczaj nie może zabraknąć słodkiego upominku w myśl angielskiego hasła ,,Trick or Treat” czyli ,,Cukierek albo psikus”.


Starsi uczniowie natomiast uczą się słownictwa oraz rozwiązują zagadki i zadania interaktywne. Szkołę natomiast ozdabiają przepięknie przygotowane dynie przez uczniów, które biorą udział w konkursie.


Nasi najmłodsi uwielbiają zajęcia prowadzone w takiej formie, zwłaszcza kiedy mogą się przebrać, świetnie się przy tym bawią i jednocześnie uczą - poinformowała szkoła podstawowa w Koszutach.

Zdjęcie: SP Koszuty

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page