top of page

Reklama

reklama-festiwal-nauki-słupca-echo-słupcy.png

Uczniowie z Kawnic rozpoczęli nowy rok szkolny

W sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach rozpoczął się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego (04.09).


- Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy, następnie prowadząca uroczystość – p. Anna Zbyszewska powitała wszystkich przybyłych na apel, a w szczególności zaproszonych gości: radą Rady Miejskiej w Golinie Goliny - p. Urszulę Furmaniak oraz proboszcza kawnickiego sanktuarium – ks. Jerzego Czaję.


W tym roku po raz kolejny połączono uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego ze ślubowaniem pierwszoklasistów. W obecności licznie zgromadzonych rodziców, nauczycieli i starszych kolegów dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały oficjalnie pasowane przez panią dyrektor Halinę Warzychowską na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach.


Następnie wychowawczynie klas - p. Agnieszka Antkowiak i p. Justyna Franikowska - Flis wręczyły swoim wychowankom akty pasowania. Tradycyjnie uroczysty apel zakończono odśpiewaniem hymnu szkolnego. W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będzie funkcjonowało 16 oddziałów, w tym 4 przedszkolne.


O godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach odprawiona została uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego.


Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów oraz ciekawych doświadczeń umożliwiających pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci - czytamy na stronie placówki.

Zdjęcia: SP Kawnice

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page