top of page

Reklama

Uczniowie z Goliny uczcili Święto Flagi RP

19 lat temu sejm wydał uchwałę, na mocy której wprowadzono na stałe do codziennego kalendarza Święto Flagi RP. Od tego czasu przypada ono corocznie 2 maja.


Dla uczczenia tego wyjątkowego dnia oraz wspomnianego symbolu narodowego nauczyciel Przemysław Ciesielski zaprosił uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wzięcia udziału w okazjonalnym happeningu.

Miał on swoją odsłonę 27 kwietnia 2023 r. podczas przerwy międzylekcyjnej na boisku służącym na co dzień do gier zespołowych i różnego rodzaju zabaw. Wtedy to uczniowie pod kierunkiem pomysłodawcy akcji oraz Liliany Czajkowskiej przy współudziale dyrektor Ewy Kutnik, wicedyrektorów Justyny Sieczkowskiej i Jana Kasprzaka stworzyli z dwóch materiałów - białego i czerwonego - flagę Polski. Dopełnił ją okolicznościowy podpis. Tak zorganizowaną akcję utrwalił na lata Kamil Strajch poprzez wykonane przy użyciu drona profesjonalne fotografie.


Budujące jest to, że happening spotkał się z aprobatą młodych ludzi, którzy ochoczo i z pełnym zaangażowaniem starali się przypomnieć o tak ważnym, acz stosunkowo „młodym” święcie. Ponadto ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał uczniom wydźwięk Święta Flagi RP i znaczenie barw narodowych. Ich wartość jest nie do przecenienia.


Przemysław Ciesielski

Zdj.: Kamil Strajch

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page