top of page

Reklama

Uczniowie z Goliny poznali bliżej sylwetkę polskiej noblistki

Dla przypomnienia postaci i dorobku twórczego Wisławy Szymborskiej, uczniowie

z klas V a i VI b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego pod opieką polonisty Przemysława Ciesielskiego i nauczyciela wspierającego Liliany Czajkowskiej wzięli udział w okolicznościowych lekcjach w Bibliotece Publicznej w Golinie.


2 lipca minie dokładnie 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej – współczesnej poetki, eseistki, tłumaczki, felietonistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996), założycielki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz damy Orderu Orła Białego. Z tej racji Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że pisarka, która nota bene przyszła na świat w Wielkopolsce (niedaleko Kórnika), będzie patronką roku 2023.


Uczniowie z golińskiej placówki uczestniczyli w specjalnych zajęciach zorganizowanych 19 i 22 maja. Na początku wysłuchali tematycznej pogadanki ich nauczyciela języka polskiego dotyczącej noblistki. Później odsłonili przygotowaną gazetkę. Następnie w grupach odgadywali tytuły wierszy Szymborskiej ukryte w rebusach przygotowanych przez bibliotekarkę Karoliną Kasprzak. Klamrą spajającą powyższe działania było wykonanie karykatur poetki.


Alternatywne lekcje, które odbyły się w bibliotece publicznej udały się w stu procentach. Były dla uczniów niemałą atrakcję i sposobem na utrwalenie wiedzy o jednej z najwybitniejszych współczesnych poetek.


Przemysław CiesielskiOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page