top of page

Reklama

Tydzień Zdrowia w szkole w Ostrowitem

W szkole podstawowej w Ostrowitem zorganizowano Tydzień Zdrowia.


Odbył się on w ramach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Pracownicy słupeckiego sanepidu włączyli się w organizację poprzez przeprowadzenie prelekcji dla uczniów klas I-VIII nt. zdrowego stylu życia oraz zasad zdrowego odżywiania „Dobre nawyki żywieniowe mam, dlatego otyłości nie znam!”


Słupecki sanepid przeprowadził także zajęcia edukacyjne dla dwóch grup dzieci pięcio i sześcioletnich nt. higieny osobistej - dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie zębów na modelu szczęki, uczestniczyły w doświadczeniu z „uciekającym pieprzem”, żeby sprawdzić jak mydło działa na zarazki i brud. Dodatkowo dowiedziały się o zagrożeniach związanym z ukąszeniem przez kleszcza, czy paleniem papierosów przez dorosłych wśród dzieci.


Na koniec zajęć pięciolatki otrzymały odblaski i zaśpiewały piosenkę o Dinku, który nie lubi dymu papierosowego. Tematyka jaka była poruszana z dziećmi zawarta jest w realizowanych przez nich programach edukacyjnych "Mamo, Tato-co Wy na to?" i "Czyste powietrze wokół nas".

Zdjęcia: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w SłupcyKommentare


bottom of page