top of page

Reklama

Trwają zapisy na V Bieg Peowiaka w Zagórowie

Na cztery miesiące przed startem piątej edycji Biegu Peowiaka ruszyły zapisy na to wydarzenie sportowe.


Tegoroczna edycja odbędzie się 23 września (tj. sobota). Zapisy prowadzone są TUTAJ. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10 kilometrów. - Stawiamy na zdrowe bieganie w lesie, stawiamy na trail! Kochamy biegać po leśnych duktach i chcemy się z Wami podzielić tą radością! Lubimy, gdy coś się dzieje pod stopami. Gdy pękają gałązki i szyszki oraz możemy wbiegać na górki po korzeniach jak Kilian Jornet! Uwielbiamy też zbiegi i moment, kiedy wyrastają nam orle skrzydła. W naszym przekonaniu bieganie jest super, gdy jest miękko, otacza nas zewsząd piękno przyrody, śpiewają ptaki (np. drozd, sójka, zięba) i zwierzyna płowa typu sarna, jeleń czy łoś co jakiś czas pomyka po leśnych kniejach. Doceniamy też piękno sosen i dębów kołyszących się w rytm samby. A jagodziny i paprocie nasuwają skojarzenia z ogrodami botanicznymi. Zielony kolor jest hipnotyzujący! Poczucie, kiedy sami stajemy się częścią lasu, daje nam moc i relaks! Po prostu bieganie po lesie napawa nas wolnością i przypomina beztroskie dzieciństwo. Kochamy ten stan, gdy biegnąc, zapominamy, że biegniemy! - zachęcają organizatorzy.


- Stąd pomysł, aby organizować Bieg Peowiaka i zarażać Was lasem i trailem! Tegoroczna edycja Biegu Peowiaka tradycyjnie odbędzie się w lesie w Kościołkowie, naszej lokalnej „Szklarskiej Porębie”. Specjalnie dla Was, aby było jeszcze więcej frajdy z naszego spotkania, urozmaiciliśmy trasę, tj. dodaliśmy 4 górki. W sumie będziecie mieć do pokonania 6 górek i 4 przewyższenia (w sumie 49 m wzniesienia terenu!). Jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni! My już kilkanaście razy biegaliśmy po tej trasie i zawsze kończyliśmy trening pełni wrażeń.


Postanowiliśmy również zorganizować V Bieg Peowiaka Trail wcześniej, tzn. we wrześniu.

Z pewnością będzie cieplej niż w październiku i bardziej zielono. Wszystkie nasze działania są z myślą o Was! Nie będziemy na razie zdradzać wszystkich szczegółów dotyczących Biegu (oczywiście będą piękny medal i wspaniały gift w pakiecie startowym, o czym powiadomimy wkrótce). Postanowiliśmy zamieszczać informacje co jakiś czas. Aby być na bieżąco, zalajkujcie nasz profil na FB Bieg Peowiaka.


Zachęcamy do rejestracji i udziału w V Biegu Peowiaka Trail! Ilość miejsc jest ograniczona (tylko 100!). Podobnego wydarzenia biegowego nie znajdziecie w okolicy! Większość imprez biegowych ma miejsce na asfalcie. My zapraszamy Was do „Biegowej Narnii” do Kościołkowa! A może warto podjąć wyzwanie i już dziś rozpocząć przygodę z bieganiem i treningi, aby być z nami 23 września? Macie równe 4 miesiące, żeby się przygotować! Co Wy na to? My wiemy, że dacie radę! - zapewniają organizatorzy.


Wydarzeniu będzie towarzyszyć turniej strzelecki z broni pneumatycznej, który odbędzie się w szkole podstawowej w Zagórowie.

Grafika i zdjęcie: organizatorzy

Comentários


bottom of page