top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

To była dla nich jedna z najtrudniejszych operacji

Za chirurgami ze słupeckiego szpitala kolejna skomplikowana, ale udana operacja.


- Nasz mistrz chirurgii Michał Gamrat przyznał, że będzie to jedna z najtrudniejszych operacji w jego dotychczasowej karierze. A jak to się zaczęło?


Do naszego szpitala trafiła 72 letnia pacjentka, która podupadła na zdrowiu, dokuczały jej bóle brzucha, które promieniowały do kręgosłupa. Po konsultacji z naszym chirurgiem, wykonaniu badań diagnoza okazała się niestety bardzo poważna. Nowotwór trzustki miał wielkość miedzy 4-6cm.. Pacjentka szukała pomocy również u specjalistów w Warszawie. Nie zdecydowali się oni jednak przeprowadzić operacji, jednak nasz chirurg dał jej szansę.


W momencie diagnozy choroba już była na zaawansowanym etapie choroby nowotworowej z naciekami okolicznych tkanek. Z powodu bardzo silnych dolegliwości bólowych mimo stosowania leków przeciwbólowych zdecydował się na leczenie operacyjne.


Chora została zakwalifikowana i zoperowana 6.03.2024. Nasz zespół na czele z Michałem Gamratem wykonał obwodową resekcję trzustki wraz ze śledzioną. (Sam widziałem jak ciężko było wyciągnąć śledzionę i dostać się do trzustki, to był bardzo długi i wyczerpujący zabieg - przyp. autora posta).


Pacjentka zabieg zniosła dobrze. Po samej operacji nie musiała już trafić na oddział AiIT, a jedynie na oddział chirurgiczny. Podczas pobytu na oddziale obserwowano stopniową poprawę stanu ogólnego i już w 9 dobie po operacji została wypisana do domu.


Aktualnie oczekuje na wynik badania histopatologicznego oraz kwalifikację na chemioterapię. Nie wiadomo, jak potoczy się dalszy jej los, mamy jednak nadzieję, że udało się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby pacjentka czuła się dobrze. Czasem można zrobić tak niewiele, a jednak tak wiele dla lepszego życia naszych pacjentów.


Przedstawiamy Wam zespół operacyjny i anestezjologiczny, który w tym dniu wykonał kawał naprawdę dobrej roboty: operator: lek. Michał Gamrat, asystenci: lek. Andrzej Durski, lek. Krzysztof Patyk, anestezjolog: lek. Przemysław Mosiądz, pielęgniarka anestezjologiczna: Wiesława Kudlewska, instrumentariuszka: Kubiak Kinga, Agnieszka Dominiczak, Magdalena Maciejewska. Dziękujemy również pielęgniarkom z oddziału chirurgii ogólnej i anestezjologii za nieocenioną opiekę na pacjentką - czytamy na stronie słupeckiego szpitala.

Zdjęcie: SP ZOZ w Słupcy

Comments


bottom of page