top of page

Reklama

Szkoła w Golinie z wyróżnieniem

Powiat koniński podsumował wyniki sportowe minionego roku. Wśród wyróżnionych za dobre wyniki sportowe znalazła się szkoła podstawowa w Golinie.


Uroczystość z udziałem zawodników, trenerów, działaczy i dyrektorów szkół odbyła się w poniedziałek (24.04) w Starostwie Powiatowym w Koninie. Wydarzenie zainaugurował Stanisław Bielik – starosta koniński, który gratulując dotychczasowych osiągnięć zawodnikom z powiatu konińskiego, podkreślił rolę trenerów, działaczy klubów sportowych, koordynatorów sportu, a także dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego w krzewieniu sportowego ducha wśród dzieci oraz młodzieży.


Spotkanie stało się okazją do wręczenia nagród. W imieniu samorządu powiatu, Stanisław Bielik – starosta koniński i Krzysztof Czajkowski – naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych uhonorowali najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych nagrodami finansowymi oraz upominkami. Wśród laureatów znalazła się Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie.


Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku, które przysłużyły się promocji powiatu konińskiego w kraju i na arenie międzynarodowej, nagrody finansowe Starosty Konińskiego otrzymali: zawodniczki karate Maria Stranc, Justyna Szmajdka i Natalia Nowak, szermierze Filip Radoch, Adam Kaczmarczyk, Kacper Malcer i Hubert Glasner, kolarze Konrad Waliniak, Kamil Kudliński i Gabriel Klepacki, pięściarka Natalia Niedźwiedź, badmintonistka Amelia Nowak oraz tenisista Hubert Kwieciński.


Sukcesy zawodników są najlepszym świadectwem pracy ich trenerów, zatem nagrody starosty odebrali też szkoleniowcy: Zdzisław Nowak, Tomasz Piguła, Kamil Goiński, Sebastian Gensch i Tomasz Zieliński.


Nagrody rzeczowe trafiły natomiast do uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, odnoszących sukcesy w badmintonie, tenisie stołowym, lekkoatletyce i konkurencjach rekreacyjnych: Justyny Krawczyk, Jakuba Wojtczaka, Adriana Olejniczaka, Patryka Nawrockiego, Tomasza Wozińskiego, Mateusza Wajera, Mariusza Kotarskiego, Patryka Cieślaka, Marii Duszeńko, Jakuba Rzeczkowskiego oraz ich trenerów: Jarosława Drewnikowskiego i Sławomira Woźniaka.

Wyróżnienia za wysokie osiągnięcia sportowe w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska trafiły do: Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ślesinie, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Szkoły Podstawowej im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie, Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Budzisławiu Kościelnym, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie.

Zdjęcie: szkoła podstawowa w Golinie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page