top of page

Reklama

Sukces młodych artystów ze szkoły w Trąbczynie

Teatralny zespół ,,Gwiazdy" ze szkoły podstawowej w Trąbczynie wziął udział w 45. Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych ,,Przestrzenie Wyobraźni".


Konkurs odbył się 5 kwietnia w Kłodawie. Jego organizatorem było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Instytucja Kultury Samorządów Województwa Wielkopolskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie. W tegorocznych konfrontacjach wzięło udział osiem zespołów z województwa wielkopolskiego.


Szkołę w Trąbczynie reprezentowali: Iga Andrzejak, Rafał Borus, Zuzia Bryk, Lilka Dolata, Marcel Grzybowski, Piotrek Janowski, Antek Kobylarek, Zuzia Kowalewska, Olga Ławniczak, Oliwier Olejniczak, Gracjan Pakulak, Daria Siuba, Igor Szymczak, Hania Śmigielska, Mateusz Urycki, Oliwia Wawrzyniak, Hania Maciejewska, Kasia Borus, Alicja Burda, Zuzia Durlak, Zuzia Leszczyńska, Julia Wawrzyniak.


Młodzi artyści przedstawili spektakl pt. ,,Nasze marzenia". Widowisko teatralne opowiadało o dziecięcych marzeniach. Zespół przygotowała Katarzyna Kulterman i Małgorzata Swędrowska, które opracowały scenariusz oraz scenografię do przedstawienia.


- Dzień spędzony w GOK w Kłodawie był prawdziwą teatralną ucztą. Uczniowie obejrzeli 7 wartościowych, niesamowitych przedstawień, które bawiły a równocześnie były lekcją wielkiej, życiowej mądrości. Wielu z nich po raz pierwszy mogło wystąpić na prawdziwej scenie. Tej wyjątkowej przygodzie z teatrem towarzyszyły panie Agnieszka Stogińska i Małgorzata Swędrowska. Dziękujemy pani dyrektor Mirosławie Piruckiej-Parus za pomoc w organizacji wyjazdu, a rodzicom za kreatywne fryzury i zakup strojów dla dzieci.

Grupie teatralnej ,,Gwiazdy" gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów - przekazała placówka z Trąbczyna.

Zdjęcia: SP Trąbczyn

Comments


bottom of page