top of page

Reklama

Stworzyli hotel dla owadów na golińskim rynku

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska.


Planeta kontra tworzywa sztuczne - to hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi, które było obchodzone 22 kwietnia. Earthda żąda zmniejszenia produkcji wszystkich tworzyw sztucznych o 60% do 2040 r. Jednak każdy z nas może przyczynić się zbliżenia się do tego celu, poprzez zmniejszenie korzystania z tworzyw sztucznych w naszym codziennym życiu.


Z okazji Dnia Ziemi Dom Kultury w Golinie zorganizował dla dzieci warsztaty ekologiczno – plastyczne. Podczas zajęć uczestnicy malowali odlewy gipsowe użytecznych owadów, które na co dzień można spotkać w naszym otoczeniu. 


Ponadto dzieci poznali znaczenie „hoteli dla owadów”, które są świetnym schronieniem dla owadów np. pszczół i trzmieli. Stanowią doskonałe miejsce do zimowej hibernacji motyli i biedronek. Mogą również być idealnym domkiem do zakładania gniazd i wychowywania młodych błonkoskrzydłych. Na zakończenie zajęć dzieci wraz z opiekunami umieścili hotel dla owadów na golińskim rynku. 


Hotel ten został wykonany, w ramach realizacji projektu  „Warsztaty sztuki współczesnej!” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.


Damian Ciesielski


Comments


bottom of page