top of page

Reklama

Strzałkowscy seniorzy odwiedzili fabrykę Volkswagena

Słuchacze sekcji turystycznej Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają za sobą kolejną, nietypową wycieczkę. Tym razem wybrali się do fabryki Volkswagena we Wrześni (Białężyce).


- Ze względu na pandemię wycieczki po fabrykach motoryzacyjnego koncernu w Poznaniu i Wrześni przez ostatnie dwa lata nie były możliwe. Pod koniec ubiegłego roku firma wznowiła jednak tę cieszącą się sporym zainteresowaniem atrakcję, a członkowie SUTW szybko z tej okazji skorzystali.


Na przełomie stycznia i lutego do fabryki we Wrześni wybrało się łącznie blisko 80 słuchaczy sekcji turystycznej. Zgodnie z obowiązującymi w zakładzie zasadami podzieleni zostali oni na cztery grupy.


Zwiedzanie obejmowało halę budowy karoserii oraz halę montażu. Była to fascynująca podróż w głąb nowoczesnej technologii, która na wszystkich wywarła ogromne wrażenie.


W fabryce Volkswagena we Wrześni produkowana jest nowa generacja modelu Crafter, który dostępny jest aż w 69 wariantach. Zatrudnionych jest tam ok. 3000 osób, a powierzchnia fabryki wynosi 220 ha.


Ze względu na utrzymujące się zainteresowanie kolejny wyjazd planowany jest na 1 marca. Jeśli ktoś jeszcze chciałby skorzystać, prosimy o kontakt - informuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Strzałkowie.

Zdjęcia: GOKiS Strzałkowo


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page