top of page

Reklama

Strażacy ze Słupcy i Konina szkolili się z zakresu ratownictwa lodowego

Funkcjonariusze ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego KONIN, działającej w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przeprowadzili szkolenie z ratownictwa lodowego.


Szkolenia odbyły się od 6 do 8 lutego. Zostały zorganizowane przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Wzięli w nich udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu oraz z Komend Powiatowych w Gnieźnie, Kole, Pleszewie, Słupcy i Turku.


Po części teoretycznej, przyszła pora na ćwiczenia, które odbyły się na zbiorniku w miejscowości Modła Królewska w gminie Stare Miasto. - Celem szkolenia było przypomnienie i utrwalenie wiedzy ratownikom z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w trakcie prowadzenia działań ratowniczych na zbiornikach wodnych w sezonie zimowym.


Strażacy przećwiczyli sposoby ratowania i podejmowania osób, pod którymi zarwał się lód, przy wykorzystaniu różnych technik i sprzętu, m.in. deski lodowej. Ratownicy podczas ćwiczeń pracowali w specjalistycznych ubraniach do pracy w wodzie - informuje KM PSP w Koninie.

Zdjęcia: KM PSP w Koninie


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page