top of page

Reklama

Strażacy walczyli z pożarem domu niemal całą noc

63 strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Kamionka w gminie Kleczew. Wśród nich byli także funkcjonariusze i druhowie z naszego powiatu.


Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło we wtorek (28 lutego) po godz. 1:00. Na miejsce wysłano m.in. trzy zastępy z JRG Słupca i dwa z OSP Ostrowite. - Po przybyciu na miejsce stwierdzono wydobywający się dym z poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem strażaków oraz odłączył prąd od budynku.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palący się budynek. W tym samym czasie rota ratowników zabezpieczona w sprzęt ochrony układu oddechowego weszła do wewnątrz budynku, w celu lokalizacji pożaru. Ze względu na bardzo duże zadymienie, promieniowanie cieplne oraz odpadające elementy sufitu, które stwarzały zagrożenie, wycofano strażaków z budynku.


Następnie ratownicy przystąpili do wykonania otworów wentylacyjnych i rewizyjnych w dachu, które umożliwiły dotarcie do pożaru na poddaszu. Prowadzona była wentylacja przy użyciu wentylatorów z jednoczesnym podawaniem wody na palące się poddasze. W trakcie prowadzonych działań część dachu uległa zawaleniu.


Po zlokalizowaniu pożaru, przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono rozkład temperatur w całym budynku oraz przystąpiono do rozbiórki uszkodzonych i tlących elementów dachu, które następnie dokładnie dogaszono.


W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie, z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Słupcy i Gnieźnie oraz druhowie z OSP Kleczew, OSP Budzisław Kościelny, OSP Jabłonka, OSP Złotków, OSP Ślesin i OSP Ostrowite. Na miejsce zdarzenia przybyła również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu - poinformował nas st. kpt. Sebastian Andrzejewski, oficer prasowy konińskiej komendy.

Zdjęcia: OSP Budzisław Kościelny i OSP Kleczew
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page