top of page

Reklama

Strażacy przygotowali świąteczne paczki dla potrzebujących

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie już po raz kolejny włączyła się w akcję Szlachetna Paczka.


- Na co dzień ratujemy życie i mienie ludzkie podczas różnego rodzaju działań ratowniczych. Tym razem poprzez udział w ,,Szlachetnej Paczce" mogliśmy przyczynić się do poprawy jakości życia jednej rodziny z terenu powiatu konińskiego.


Po raz czwarty strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 i 2 w Koninie, funkcjonariusze wydziałów oraz pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie dołączyli do darczyńców Szlachetnej Paczki.


Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. To już XXIII edycja ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy. Od 2001 roku wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się z potrzebującymi, przychodzą do ich domów, docierają do najbardziej potrzebujących. Dopiero gdy dogłębnie poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do projektu.


Jedna z rodzin powiatu konińskiego otrzymała zakupione przez konińskich strażaków i pracowników cywilnych prezenty - przekazał rzecznik KM PSP w Koninie, st. kpt. Sebastian Andrzejewski.

Zdjęcia: KM PSP Konin

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page