top of page

Reklama

Starosta i burmistrz w jednej drużynie. Zagrali w szczytnym celu

Na stadionie w Słupcy odbył się charytatywny mecz mający na celu zebranie funduszy na pomoc choremu Marcelkowi z gminy Lądek (11.06). Drużyny składały się z samorządowców, nauczycieli, piłkarzy i uczniów szkół średnich. W jednym zespole zagrał starosta Jacek Bartkowiak i burmistrz Michał Pyrzyk.


Marcel cierpi na wodogłowie i zmaga się z wieloma poważnymi schorzeniami, takimi jak wszczepiona zastawka do otrzewnej, lekooporna padaczka, zakrzepica mózgu, dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe oraz wady rozwojowe mózgu. Nie siedzi. Jest dzieckiem leżącym, ma niedosłuch oraz słabo widzi. Dodatkowo musiał zmierzyć sie z COVID-19 i cierpiał na odmę płucną. Przeszedł operację tracheostomii oraz założenie sondy PEG do karmienia dojelitowego.


Leczenie chłopca jest bardzo kosztowne. Słupecka parafia pw. św. Wawrzyńca postanowiła zorganizować specjalny festyn, na którym były zbierane pieniądze na rzecz małego mieszkańca Jaroszyna Kolonii. Częścią tego wydarzenia był mecz charytatywny, w którym wystąpiły drużyny składające się z samorządowców, nauczycieli, piłkarzy i uczniów szkół średnich. Nie wynik meczu był najważniejszy, lecz szczytny cel, jaki stał za tym wydarzeniem.


Imprezę uświetnił koncert orkiestry dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy. Na festynie pojawiły się również stoiska gastronomiczne, przeprowadzono licytacje, występy mażoretek, a dla dzieci przygotowano różnorodne atrakcje oraz występy przedszkolaków. W sumie udało się zebrać 18 678,50 zł.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page