top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Srebrne Gody w gminie Strzałkowo

31 par z terenu gminy Strzałkowo świętowało wczoraj (21 października) swoją 25. rocznicę ślubu.


Co roku strzałkowski samorząd zaprasza pary z 25-letnim stażem do wspólnego świętowania. Tak było i tym razem. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Doroty w Strzałkowie. Celebrował ją miejscowy proboszcz, ks. Józef Warczak. W swoim kazaniu nawiązał do niedawno błogosławionej rodziny Ulmów. Wskazał ją jako wzór do naśladowania. Podczas liturgii pary odnowiły przyrzeczenia małżeńskie.


Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Wszystkich przybyłych przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Strzałkowie - Ewa Kozłowska. Następnie głos zabrał wójt Dariusz Grzywiński. - To wielka radość widzieć dzisiejszego wieczoru państwa uśmiechniętych i radosnych, mimo tego wielkiego bagażu wspólnych przeżyć. Widać, że to wspólne życie wam służy. Takimi jubileuszami chcemy pokazać lokalnej społeczności jak ważne i istotne jest życie w związku małżeńskim. Państwo od 25 lat trwają w przysiędze miłości i wierności. Młode pokolenie często zastanawia się, czy warto wstępować w związek małżeński. Państwo są przykładem, że warto - podkreślił.


W tym roku w jubileuszu Srebrnych Godów wzięło udział 31 par. 25-lecie pożycia małżeńskiego świętują: Emilia i Robert Andryszakowie, Anna i Sławomir Andrzejewscy, Barbara i Dariusz Cichy, Iwona i Tomasz Czerniakowie, Beata i Zbigniew Figasowie, Justyna i Waldemar Góreccy, Ewa i Piotr Deręgowscy, Beata i Krzysztof Graczykowie, Barbara i Tomasz Gronkowie, Małgorzata i Sławomir Janaszakowie, Agnieszka i Jacek Kowalówczanowie, Jolanta i Eugeniusz Kowalscy, Emilia i Andrzej Kubaszewscy, Joanna i Marek Kwitowscy, Iwona i Paweł Lisieccy, Agnieszka i Arkadiusz Łydzińscy, Aleksandra i Błażej Pawlakowie, Magdalena i Bartosz Przydrygowie, Agnieszka i Witold Raczyńscy, Monika i Dariusz Rewersowie, Ewa i Dariusz Samulczykowie, Marzena i Bogusław Sawiccy, Beata i Marek Siepielscy, Aldona i Maciej Sikorscy, Barbara i Paweł Srokowie, Anna i Roman Trawińscy, Monika i Leszek Tyndykowie, Joanna i Robert Wachowiakowie, Dorota i Daniel Welterowie, Magdalena i Piotr Wysoccy, Teresa i Piotr Zemerfeldowie.


Każda z par otrzymała specjalne gratulacje oraz drobne pamiątki. Przed poczęstunkiem wzniesiono wspólny toast. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

Artykuł sponsorowany

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page