top of page

Reklama

Sprzęt za prawie pół miliona złotych dla słupeckiego szpitala od WOŚP

Starosta Jacek Bartkowiak na swoim profilu na Facebooku poinformował ile sprzętu trafiło do słupeckiego szpitala od WOŚP.


- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszym powiecie angażuje co roku setki wolontariuszy, a liczne zbiórki, koncerty i licytacje przynoszą wymierne efekty. Oprócz całkiem sporych pieniędzy, które udaje się zebrać na szlachetny cel - ratowanie ludzkiego zdrowia, ważne jest również budowanie lokalnej wspólnoty.


Efektem działań WOŚP są również darowizny sprzętu i aparatury medycznej dla słupeckiego szpitala. W ciągu ostatnich pięciu lat były to 2 kardiomonitory, 2 aparaty USG, 10 łóżeczek dziecięcych, 2 pulsoksymetry, urządzenie do screeningowego badania słuchu, 5 łóżek szpitalnych młodzieżowych, aparat wspomagający oddychanie, 2 stanowiska do resuscytacji, 2 bilirubinometry, 2 lampy do fototerapii, 5 łóżek szpitalnych z wyposażeniem dodatkowym, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej i torba pediatryczna z systemem QR.


Łączna wartość darowizn Fundacji WOŚP dla słupeckiego szpitala to prawie pół miliona złotych. Dziękujemy - przekazał Jacek Bartkowiak, Starosta Powiatu Słupeckiego.

Zdjęcie: SP ZOZ w Słupcy


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page