top of page

Reklama

Spotkanie noworoczne samorządowców z powiatu konińskiego

Tradycyjnie w styczniu w Starostwie Powiatowym w Koninie odbyły się noworoczne spotkanie samorządowców (12.01).


- Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego Ryszarda Nawrockiego i Starosty Konińskiego Stanisława Bielika przybyli na nie samorządowcy, przedstawiciele placówek i instytucji podległych powiatowi, służb działających na terenie powiatu konińskiego, firm i organizacji pozarządowych.


„Traktuję ten czas i miejsce jako uroczystą okoliczność do przekazania słów podziękowań i życzeń wszystkim Państwu i proszę o ich przekazanie Waszym współpracownikom. Dziękuję za tworzenie dobrego klimatu, atmosfery życzliwości, osobistego zaangażowania za pomoc oraz wsparcie podejmowanych przez powiat i jego jednostki organizacyjne zadań, planów i inicjatyw w minionym roku.” – takimi słowami Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego dziękował zebranym gościom. Przekazując życzenia noworoczne partnerom powiatu konińskiego nie zabrakło noworocznego toastu za pomyślność w 2023 roku.


Noworoczne życzenia samorządowcom w imieniu Wojewody Wielkopolskiego przekazała pani Aneta Niestrawska – Wicewojewoda Wielkopolski. „Cieszmy się tą wspólną obecnością. Bo tylko wspólnie możemy udźwignąć te problemy, które napotykamy na drodze, będziemy wspólnie je rozwiązać i wspólnie pracować dla Wielkopolski, a przede wszystkim w tym regionie dla Wielkopolski Wschodniej. Powiat koniński to 14 gmin, 5 miejsko-wiejskich. To duży powiat na mapie Wielkopolski. To bardzo ważne dla nas serce Wielkopolski, ta nasza mała ojczyzna, Wielkopolska Wschodnia” – zapewniała Pani Wojewoda.


Spotkanie uświetnili w tym roku artyści niezwykli: Justyna Woźniak, uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni w duecie z Gustawem Konatem. Wykonali oni utwory z koncertu „Razem być-duety”, który był podsumowaniem II Integracyjnego Festiwalu Piosenki RAZEM, zainicjowanegoprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, a realizowanego przez Fundację Barwy Kultury ze środków PFRON Powiatu Konińskiego. Koncert odbył się pod koniec ubiegłego roku i wystąpiło w nim 21 duetów, składających się z dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z powiatu konińskiego i Miasta Konina, którym partnerowali wokaliści Studia Piosenki Estradowej HIT pana Mariusza Urbaniaka.


Dowodem na to, że w powiecie konińskim nie brakuje osób utalentowanych i rozwijających swoje pasje młodych ludzi był występ Zuzanny Góreckiej – laureatki wielu festiwali muzycznych, uczestniczki programu telewizyjnego The Voice Kids, miłośniczki gry na fortepianie. Obecnie podopiecznej pani Beaty Michalak-Górnej w Studio My Voice w Starym Mieście.


Noworocznym życzeniom i serdecznościom towarzyszyły niezwykłe zapachy oraz doskonałe smaki potraw przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Razem do sukcesu” z Kramska. Swój udział w obsłudze spotkania miała młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, która mogła zaprezentować już posiadane umiejętności kelnerskie i zdobyć dodatkową praktykę w pracy z doświadczoną kadrą spółdzielni socjalnej - poinformowało konińskie starostwo.

Zdj.: Starostwo Powiatowe w Koninie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page