top of page

Reklama

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy odbyło się spotkanie ze znanym prezenterem pogody - Jarosławem Kretem (22.03).


-Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem – znanym prezenterem prognozy pogody, dziennikarzem, fotoreporterem, podróżnikiem, autorem reportaży i książek o tematyce podróżniczej takich jak: „Moje Indie”, „Mój Egipt”, „Polska według Kreta” czy „Planeta według Kreta”, zgromadziło w bibliotece blisko 150 czytelników.


Autor studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. Prowadził autorskie programy telewizyjne, takie jak: Klub Podróżników, Polska według Kreta oraz Planeta według Kreta.


W trakcie spotkania Jarosław Kret skupił się głównie na swoich orientalnych podróżach, opowiadając o Indiach, jakich nie pozna zwykły turysta. Przedstawił codzienność Madagaskaru, oryginalne święta, w których uczestniczył, przybliżył historię, dawne legendy, opowiedział wiele anegdot. Indie, Madagaskar i Izrael to trzy miejsca do których Jarosław Kret wraca najczęściej. Często nawiązywał do wielokulturowości narodów i obalał stereotypy.


Egzotyczna muzyka w tle i niezwykłe zdjęcia z Madagaskaru, wzbogacane ciekawymi komentarzami autora, pozwoliły zebranym przenieść się w odległe, zarówno geograficznie jak i kulturowo, miejsca. Jarosław Kret uwidocznił przybyłym piękno przyrody, które tracimy poprzez nieodwracalne zmiany klimatu, jakie spowodowali mieszkańcy naszej planety.


Gawędziarski ton opowieści i przemiła osobowość gościa szybko zjednały serca wszystkich obecnych. Pikanterii tego spotkania dodały wspomnienia zabawnych i zaskakujących sytuacji, w których brał udział, bądź których był świadkiem.


Fascynujące okazały się historie kulinarnych odkryć potraw, których polskie wersje serwujemy od lat na naszych stołach, nie uświadamiając sobie ich korzeni. Podczas spotkania Jarosław Kret pokazał różnorodność i złożoność świata, pokazał przenikanie się kultur, inspirował do podróży, rozbudzał ciekawość świata.


Bardzo miłym akcentem spotkania były pamiątkowe zdjęcia z autorem i autografy z życzliwą dedykacją na egzemplarzach książek Jarosława Kreta. Uczestnicy spotkania mieli możliwość osobistej rozmowy.


Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i bardzo mile spędzony czas.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier - czytamy na stronie słupeckiej biblioteki.

Zdjęcia: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page