top of page

REKLAMA

Spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem w Cieninie Zabornym

Dawid Trzuskolas, autor książki pt. „Kulawa książeczka” gościł w szkole podstawowej w Cieninie Zabornym (02.12).


- Książka opowiada o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. K. Janickiego w Cieninie Zabornym i brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – IV.


Panu Dawidowi towarzyszyła p. Joanna Perlińska, podopieczna Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj dalej”, która mimo niepełnosprawności- optymizmem, uśmiechem, życzliwością i chęcią życia zaraziłaby każdego.


Podczas spotkania pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał, starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich. Nie zabrakło również zabawy ruchowej, przy której dzieci świetnie się bawiły. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracują i czym zajmują się na co dzień nasi goście.


To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie - poinformowała nas Monika Paszek, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym.

Zdj.: Biblioteka Publiczna Gminy Słupca


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page