top of page

Reklama

Skradli ciężarówki w Niemczech. Zostali złapani w Lądku

Słupecka i wrzesińska drogówka dokonała zatrzymania trzech mężczyzn, którzy prowadzili trzy skradzione w Niemczech ciągniki siodłowe. Samochody miały zamontowane tablice rejestracyjne nieprzypisane do tych pojazdów. Słupecki sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowy aresztowaniu kierowców podejrzanych o paserstwo i zamianę tablic na potrzeby popełnienia przestępstwa.


Sprawcy zostali zatrzymani na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Lądek. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Słupcy i Wrześni po uzyskaniu informacji, że autostradą A2 w kierunku Warszawy mogą poruszać się trzy ukradzione dzień wcześniej ciężarówki marki Scania, sprawdzili trasę napotykając na samochody.


Kierowcami okazali się dwaj obywatele Tadżykistanu i jeden obywatel Kazachstanu. Po dokładnym przeanalizowaniu pojazdów w bazach policyjnych, stwierdzono, że posiadają one tablice rejestracyjne niezgodne z ich przypisanymi numerami. Kierowcy zostali zatrzymani w celu wyjaśnienia sytuacji, a ciągniki siodłowe, których wartość szacuje się na ponad 900 tysięcy złotych, zostały skonfiskowane jako materiał dowodowy w prowadzonym postępowaniu karnym.


Mężczyznom postawiono zarzuty paserstwa oraz posłużenia się innymi tablicami rejestracyjnymi niż przypisane do ciągników, którymi się poruszali. Słupecka prokuratura wniosła o tymczasowy areszt dla podejrzanych. Sąd przychylił się do tego. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page