top of page

Reklama

SKP Słupca poznał pucharowego rywala. To najlepsza drużyna w regionie

W siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary 1/16 finału etapu wojewódzkiego Pucharu Polski (18.11). SKP nie będzie miał łatwego zadania.


O miano najlepszej drużyny w Wielkopolsce powalczy 28 drużyn. Na etapie wojewódzkim grają zespoły z III i IV ligi, a także zwycięzcy strefowych Pucharów Polski (Konin, Kalisz, Piła, Leszno, Poznań). Zwycięzca całych rozgrywek awansuje do centralnego etapu Pucharu Polski.


W piątek (18 listopada) rozlosowano pary 1/16 finału. SKP Słupca podejmie u siebie drużynę grającą na co dzień w III lidze - Sokół Kleczew. Żadna inna ekipa z regionu konińskiego nie gra na wyższym lub równym poziomie rozgrywkowym. Na papierze faworytem jest zespół prowadzony przez Łukasza Chichosa, jednak rozgrywki pucharowe rządzą się własnymi zasadami i już nie raz teoretycznie słabsza drużyna eliminowała zdecydowanego faworyta. Na dodatek SKP ten mecz rozegra u siebie.


Mecze 1/16 finału zaplanowano na 19 kwietnia. Z naszego regionu na tym etapie gra jeszcze Olimpia Koło, która wygrała strefowy Puchar Polski. Kolanie u siebie zmierzą się z obrońcą tytułu, Polonią Środa Wielkopolska. Finał etapu wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się 14 czerwca.

Tak prezentuje się drabinka etapu wojewódzkiego Pucharu Polski; zrzuty ekranu: Wielkopolski ZPN

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page