top of page

Reklama

SKP dostało srogie lanie, niespodzianka w Golinie - raport z piłkarskich boisk

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami.


Lider IV ligi był zdecydowanie za mocny dla SKP. Słupczanie na wyjeździe ulegli Noteci Czarnków aż 7:1. Honorowego gola dla przyjezdnych zdobył Jakub Jóźwiak. Po 24. kolejkach słupecka drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 18 pkt. W najbliższą sobotę zmierzy się z Victorią Września.


Do małej sensacji doszło w Golinie, gdzie tamtejsza Polonia pokonała 3:1 lidera V ligi - Wiarę Lecha Poznań. Początek jednak tego nie zapowiadał, bo już w 9. minucie goście wyszli na prowadzenie. Polonia zdołała wyrównać dopiero w drugiej połowie po trafieniu Krzysztofa Budzińskiego. Poloniści w ostatnich dwóch kolejkach mają fenomenalne końcówki, bo znów w ostatnich minutach meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 83. minucie prowadzenie dał Łukasz Pietrzak, a wynik na 3:1 ustalił Alan Kujawa.


Polanin Strzałkowo nie poradził sobie z świetnie grającym na wiosnę Górnikiem Konin. Podopieczni Wojciecha Henke przegrali na wyjeździe 4:0. W tabeli piąte miejsce zajmuje Polonia Golina z dorobkiem 32 pkt. Pięć lokat niżej uplasował się Polanin z 28 pkt. na koncie.


Udaną kolejkę mają za sobą piłkarze z Ostrowitego. Na wyjeździe wygrali 2:5 z Orłem Grzegorzew. Hat-tricka w tym spotkaniu skompletował Adrian Stawowy. Dwie bramki dołożył Łukasz Piguła. Zespół prowadzony przez Damiana Augustyniaka zajmuje szóste miejsce w klasie okręgowej.


Z kolei inny zespół z powiatu grający w okręgówce - Orły Zagórów - podejmował u siebie Tulisię Tuliszków. Przyjezdni ograli gospodarzy 1:4. Jedyną bramkę dla zespołu z Zagórowa zdobył Eryk Kopaczewski. Orły po 21. kolejkach wylądowały na ósmym miejscu.


W weekend grała również klasa B. Z outsiderem świetnie poradził sobie orchowski Hetman, który na wyjeździe wygrał aż 0:7. Zespół z naszego regionu plasuje się obecnie na siódmym miejscu.

Zdjęcie poglądowe, źródło: iStock

댓글


bottom of page