top of page

Reklama

Seniorzy spotkali się z policjantami

W ramach realizacji projektu „Bezpieczne życie seniorów” z osobami starszymi z Cienina Kościelnego spotkali się policjanci i przedstawiciele Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Słupecki".


Spotkanie miało na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób w wieku emerytalnym, wyposażenia ich w niezbędną wiedzę z zakresu dbałości o własne zdrowie i życie oraz mienie, a także kształtowanie bezpiecznych postaw i zachowań.


Spotkanie prowadzili mł. asp. Marcin Dębowski z KPP w Słupcy oraz Marlena Kukawka ze Stowarzyszenia BPS. Prelegenci wykorzystując tematyczne filmy i prezentacje radzili, jak unikać zagrożeń w przestrzeni publicznej. Szczególny nacisk położyli na omówienie oszustw dokonywanych metodami „na policjanta”, „pracownika banku”, „na BLIKa”, a także działania cyberoszustów polegające na rozsyłaniu SMS-ów z fałszywymi wiadomościami.


Poruszyli także problematykę przemocy w rodzinie oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili zagadnienia dotyczące poruszania się pieszych po drogach, zachęcali do noszenie elementów odblaskowych.


Mł. asp. Marcin Dębowski przedstawił założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz działanie aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Zdjęcie: KPP w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page