top of page

Reklama

Samorządowcy z regionu spotkali się w starostwie. Rozmawiali o ważnych sprawach dla powiatu słupeckiego

Starosta Marek Dąbrowski wraz z zarządem powiatu zaprosił wójtów, burmistrzów i przewodniczących rad z terenu powiatu słupeckiego na spotkanie, na którym omówiona została współpraca między samorządami.


Była to dobra okazja, aby każdy z samorządowców mógł lepiej się poznać, gdyż doszło do wielu zmian, zarówno na najwyższych stanowiskach w gminie czy mieście, a także w prezydiach rad. Na spotkanie zaproszone zostały także lokalne media.


Starosta Marek Dąbrowski podkreślał, że jest otwarty na współprace z każdym samorządem. Zapewnił, że wraz z wicestarostą Piotrem Kowalskim będzie chciał niebawem odwiedzić wszystkie gminy w powiecie słupeckim. Wskazał również kluczowe elementy, którymi chciałby się zająć. Mówił o szpitalu i ochronie zdrowia, o bezpieczeństwie, drogach i obronie cywilnej, a także o rozwoju edukacji w powiecie.


Przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego - Czesław Dykszak zaproponował, aby takie spotkania z samorządowcami organizować kilka razy w ciągu roku. Z kolei Piotr Gałan - członek powiatowego zarządu - wyszedł z propozycją zorganizowania sejmiku powiatowego, na którym mogliby pojawić się radni ze wszystkich gmin z powiatu słupeckiego, aby przedyskutować kluczowe decyzje dla całego regionu. Włodarze miast i gmin opowiedzieli o wyzwaniach przed jakimi stoją w tej kadencji.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page