top of page

Reklama

Samorządowcy z powiatu konińskiego na noworocznym spotkaniu

Noworoczne spotkanie samorządowe to już tradycja w Starostwie Powiatowym w Koninie. Nie inaczej było w 2024 roku.


W czwartek (11 stycznia) na zaproszenie Starosty Konińskiego Stanisława Bielika i Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego Ryszarda Nawrockiego przybyli samorządowcy, przedstawiciele placówek, instytucji podległych powiatowi, służb działających na terenie powiatu konińskiego, firm i organizacji pozarządowych.


Gości przywitali artyści Iwona Lewandowska i Aleksandra Wasielewska oraz Dominik Dranikowski i Mariusz Urbaniak. Wykonali oni utwory z koncertu „Razem być - duety”, który był podsumowaniem III Integracyjnego Festiwalu Piosenki RAZEM, zainicjowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, a realizowanego przez Fundację Barwy Kultury.


Festiwal organizowany był z środków PFRON, będących w dyspozycji powiatu konińskiego oraz budżetu miasta Konina. Koncert finałowy odbył się pod koniec ubiegłego roku i wystąpiło w nim 21 duetów, składających się z dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którym partnerowali wokaliści Studia Piosenki Estradowej HIT Mariusza Urbaniaka.


- Dzisiaj chcemy sobie wzajemnie podziękować za miniony rok 2023. Rok trudny, ale jednocześnie uważam, że owocny - zaznaczył starosta witając wszystkich zebranych. Noworoczne pozdrowienia w imieniu własnym i Rady Powiatu Konińskiego przekazał gościom również Ryszard Nawrocki Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego.


Potem przed zebranymi wystąpiła dziesięciolatka z Grodźca - Lenki Kwiryng, która

w magiczny nastrój wprowadziła wykonaniem piosenki „Kiedy jesteś tu” z filmu „Zaplątani”.Oprawa uroczystego wydarzenia została wzbogacona przez modlitwę ekumeniczną, która niosła ze sobą przesłanie skierowane do całości wspólnoty samorządowej. Duchowni wyrazili życzenie, aby uczestnicy spotkania otrzymali dar miłości, nadziei, pokoju oraz dialogu, który nie tylko jednoczył, ale również sprzyjał rozwojowi. Wskazywali również na potrzebę zachowania perspektywy horyzontu w życiu, aby zawsze dostrzegać możliwości rozwoju.


Na koniec nie zabrakło muzycznej niespodzianki, którą przygotowali dla zebranych gości samorządowcy – radni powiatu konińskiego i pracownicy Starostwa Powiatowego w Koninie.


Noworocznym życzeniom i serdecznościom towarzyszyły nie tylko wyjątkowe zapachy, lecz także doskonałe smaki potraw, które zostały przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną ,,Razem do Sukcesu" z Kramska. Obsługę spotkania zapewniła młodzież ze Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, prezentując swoje już zdobyte umiejętności kelnerskie i zyskując dodatkowe doświadczenie pod okiem doświadczonej kadry spółdzielni socjalnej.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Koninie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page