top of page

Reklama

Słupczanin nagrywa płytę. ,,Zawierać będzie utwory o wartościach, uczuciach i relacjach ludzkich"

Słupecki artysta Piotr ,,Strumyk" Stróżyk nagrywa właśnie płytę pt. ,,Ku człowiekowi".


- Ważne jest uwiecznienie tego jak ludzie myślą i jak poprzez to żyją. Według mnie tylko to można zrobić, żeby wygrać z czasem i zmieniającą ludzi coraz bardziej cyniczną „nową” cywilizacją świata.


Płytę nagrywam w hołdzie poetce Mariannie Bocian. Ta wybitna artystka swoją poezją i realnym życiem broniła człowieczeństwa. Tego co w nas zwyczajne i prawdziwie ludzkie. Broniła wartości życia takich jak przyjaźń, miłość, szczerość, uczciwość, dobroć, zwykła przyzwoitość i wiele innych dobrych ludzkich cech. Słowa - zjawiska, które w dzisiejszych czasach przestają być rozumiane i pamiętane. Chciałbym te słowa ocalić przed zapomnieniem.


Mając możliwość osobistego otarcia się o geniusz ś.p. Marianny Bocian kontynuuję jej drogę, którą sam nazywam „Ku człowiekowi”, tworząc ją po swojemu.


Materiał na płytę „Ku człowiekowi” jest w trakcie nagrywania. Zawierać będzie utwory o wartościach dotyczących człowieka, uczuć ludzkich i relacji. Płytę nagrywam w intencji obrony przed zapomnieniem zwykłego człowieczeństwa - napisał artysta.


Płyta na tę chwilę zawiera siedem utwórów: Odklejenie, O egoizmie, O przyjaźni, O miłości, O nadziei, O człowieczeństwie ( tekst wspólnie z ś.p. Marianną Bocian), O nieśmiałości. Te, a także inne utwory, możecie posłuchać na jego kanale na YouTube.


Comments


bottom of page