top of page

Reklama

Słupczanie na konwencji PiSu i Trzeciej Drogi

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Chociaż ich data nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona to politycy już walczą o wyborców. W minioną sobotę (24 czerwca) największe partie w Polsce zorganizowały konwencje, na których pojawili się również mieszkańcy naszego regionu.


Partia rządząca i jej zwolennicy spotkali się w Bogatyni przy tamtejszej elektrowni. W konwencji wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na konwencji pojawiła się również reprezentacja wielkopolskiego PiSu, w której był m.in. starosta Jacek Bartkowiak. - W Bogatyni z solidną ekipą z Wielkopolski, ministrem Zbigniewem Hoffmannem i kilkunastu tysiącami Polek i Polaków w słusznej sprawie suwerenności energetycznej naszego kraju Ta energia jest w Turowie i nam się udzieliła. 7% polskiej produkcji prądu. To jest moc! - napisał na Facebooka słupecki starosta.


W sobotę w Grodzisku Mazowieckim odbywa się także konwencja PSLu i Polski 2050. Na niej pojawili się słupeccy reprezentanci tych dwóch partii. - Ostanie sondaże wyborcze pokazują, że na skutek polaryzacji polskiej sceny politycznej dwie partie prowadzące nie są w stanie osiągnąć takiej przewagi nad rywalem, żeby samodzielnie rządzić w przyszłej kadencji. O tym, kto będzie sprawować wtedy władzę zadecyduje wynik Trzeciej Drogi. Jeżeli osiągniemy w wyborach dobrą, czyli trzecią pozycję z kilkunastoprocentowym poparciem jest ogromna szansa na to, by przyszły rząd utworzyły ugrupowania obecnej opozycji demokratycznej. Na konwencji poza kwestiami programowymi rozmawialiśmy również o tych zależnościach, które wynikają z ordynacji wyborczej i ze sposobu przeliczania głosów - przekazał nam burmistrz Słupcy, Michał Pyrzyk.


- Jesteśmy po pierwszej wspólnej konwencji programowej Trzeciej Drogi (PSL i Polski2050 Szymona Hołowni) w Grodzisku Mazowieckim. Na sobotnią konwencję zjechali działacze i sympatycy obu partii z całej Polski w liczbie ponad czterech tysięcy. Liderzy obu partii przedstawili wspólny program działania oraz sześć gwaranci lepszej Polski. Była ogromna moc, energia i determinacja wspólnej walki o pokój i odsunięcie PiS od władzy. Warto tu wspomnieć też słowa Szymona Hołowni, który apelował: Maszerujemy osobno, ale atakujemy razem – dodała Agnieszka Łechtańska, Lider Powiatowy Polski 2050 Szymona Hołowni Powiatu Słupeckiego.


W tym dniu w Warszawie konwencje zorganizowała również Lewica i Konfederacja, a we Wrocławiu Platforma Obywatelska.

Zdjęcia: Jacek Bartkowiak, Michał Pyrzyk i Agnieszka Łechtańska


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page