top of page

Autopromocja

Reklama

reklama-strzałkowo-echo-słupcy.png
reklama-osk-turbo-echo-słupcy.gif

Ruszy przebudowa dróg w Strzałkowie i Pospólnie. Powstanie też nowa sieć tras rowerowych

Gmina Strzałkowo podpisała umowę na realizację zadania obejmującego przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowościach Pospólno i Strzałkowo.


Inwestycję o wartości blisko 860 tys. zł zrealizuje firma Kost-Bud Piotr Druchliński z Lądu, a jej zakończenie planowane jest do końca lipca. Zakres prac obejmuje modernizację ponad 1,5-kilometrowego odcinka drogi, poszerzenie jezdni, wykonanie nowej nawierzchni oraz umocnienie poboczy.


Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie finansowe z budżetu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 129,5 tys. zł. Równolegle wzdłuż drogi przez Pospólno powstaje nowoczesna ścieżka pieszo-rowerowa o długości 1570 metrów, która połączy okolice ulic Górnej i Daszyńskiego ze skrzyżowaniem Podkornaty-Wólka. Trasa będzie oświetlona, a lampy zostały już zamontowane.


To jednak nie koniec inwestycji dla miłośników dwóch kółek. Pod Lasem Wóleckim budowany jest nowy szlak rowerowy, który umożliwi połączenie z drogą krajową nr 92 oraz powstającą ścieżką Gonice–Wólka. Dzięki temu mieszkańcy zyskają atrakcyjną i bezpieczną trasę rowerową łączącą najnowsze inwestycje realizowane na terenie gminy.

Zdjęcia: Urząd Gminy Strzałkowo

 
 
bottom of page