top of page

Reklama

Rusza kolejna edycja akcji ,,Paczka Dobroci". Będą pomagać najbardziej potrzebującym słuchaczom SUTW

Ruszyła trzecia edycja charytatywnej akcji ,,Paczka Dobroci", organizowanej przez Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.


Jej celem jest pomoc w okresie świąt Bożego Narodzenia słuchaczom SUTW, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prawo zgłoszenia wybranej przez siebie osoby wymagającej pomocy ma każdy słuchacz SUTW.


Osoba potrzebująca może również zgłosić się sama. Trzeba to zrobić osobiście poprzez wypełnienie zgłoszenia dostępnego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, Domu Seniora i Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo. Formularz można również pobrać poniżej. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada br. Dane osób zgłaszających i obdarowywanych pozostaną anonimowe.


Następnie od 27 listopada do 1 grudnia na zajęciach poszczególnych sekcji oraz w siedzibie GOKiS, Biblioteki i w Domu Seniora, darczyńcy, którzy zechcą przygotować paczkę, będą mogli wylosować osobę zgłoszoną do obdarowania. Podana będzie jednak tylko jej płeć oraz wiek. Darczyńcami mogą być zarówno członkowie uniwersytetu jak i osoby z zewnątrz.


Przygotowana paczka może zawierać zarówno artykuły spożywcze jak i przemysłowe (w tym odzież). Ważne jednak, by umieszczone w niej produkty były nowe, a artykuły spożywcze szczelnie, fabrycznie zapakowane, z ważnym terminem gwarancji i niewymagające przechowywania w lodówce.


Paczkę należy przygotować do 11 grudnia i dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie. Potem zostaną one potrzebującym przez wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie.


W pierwszej edycji akcji pomoc otrzymało ośmioro słuchaczy SUTW, a w kolejnej dziesięcioro. Chętnych do obdarowania było jednak więcej, dlatego każdy zgłoszony otrzymał co najmniej jeden prezent.

Zdjęcie: GOKiS Strzałkowo


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page