top of page

Reklama

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Wielkanocne Rymowanie

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca zorganizowała konkurs „Wielkanocne Rymowanie”.


- Wielkanoc już niebawem. Za kilka dni będziemy wysyłać życzenia do znajomych i bliskich, spędzać czas w gronie rodziny czy dzielić się przemyśleniami związanymi z okresem Świąt Wielkiej Nocy.


Najpiękniejsze życzenia świąteczne to oczywiście te, które ułożymy sami – wtedy są niepowtarzalne i oddają w pełni to, czego życzymy swoim bliskim. Z tejże okazji Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym wraz z filią w Młodojewie zorganizowała konkurs literacki pt. „Wielkanocne Rymowanie”.


Propozycja skierowana była do uczniów z terenu gminy Słupca, z klas IV – VIII. Wpłynęły 42 bardzo interesujące prace literackie. Jury wybrało najciekawsze z nich - przekazała nam Monika Paszek, dyrektor biblioteki.


Laureaci konkursu:

I miejsce ex aequo – Sara Zaporowska kl. V Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Cieninie Kościelnym i Wiktoria Krajewska kl. V – Szkoła Podstawowa im. J.W. Janika w Koszutach

II miejsce - Mateusz Sarbak kl. VII Szkoła Podstawowa im. K. Janickiego w Cieninie Zabornym

III miejsce – Marcel Przybylski kl. IV Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939r. w Cieninie Kościelnym


Wyróżnienia:

1. Oliwia Bocian kl. IV Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939r. w Cieninie Kościelnym

2. Hania Sarbak kl. V Szkoła Podstawowa im. K. Janickiego w Cieninie Zabornym

3. Kacper Piasecki kl. VII Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie

4. Wiktor Pokrop kl. V Szkoła Podstawowa im. K. Janickiego w Cieninie Zabornym

5. Anastazja Ziarniak kl. V Szkoła Podstawowa im. K. Janickiego w Cieninie Zabornym

6. Magdalena Pilarczyk kl. V Szkoła Podstawowa im J. W. Janika w Koszutach


- Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania aktywnością literacką wśród dzieci młodzieży, wspieranie postaw twórczych dzieci i młodzieży, rozwijanie kreatywności i twórczości w obrębie rozwoju literackiego, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci i młodzieży wobec sztuki literackiej związanej z obrzędami okresu Wielkanocnego, inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów.


Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom - dodała

Zdjęcia: biblioteka


Comments


bottom of page